کانون قاسم بن الحسن علیه السلام

یادمان باشد اگر روزی بقیع را ساختیم
ذکر کاشی های باب المجتبی"یا قاسم" است

پیوندهای روزانه

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

می گفت رفتم عکس گرفتم تا عکسم را دیدم رو به عکاس گفتم این منم؟!

عکاس لبخند زد و گفت: بله قربان.عکس شماست

یه نگاه به عکس کردم...عکاسه خوب نور پردازی کرده بود. با خودم گفتم:

"این کیست این؟ این کیست این؟ این یوسف ثانی است این"

یه حساب سرانگشتی با خودم کردم..من که با دو سه بار نور پردازی این شده ام با نورپردازی خدا چطوری می شوم


پس برای همینه که چهره ی بعضیا، اینقدر نورانیه

حالا اگه یکی می خواد نور بالا حرکت کنه بسم الله...

امام صادق(علیه السلام) می فرماید:

وضو، روی وضو، نور روی نور است


  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)

مجری:
همانطور که در جریان هستید پنجمین جلسه از کرسی های آزاد اندیشی برگزار می شود.
این جلسات، مشارکت مخاطبین را می طلبه. به عبارت دیگه، همه ی افراد حق دارند بیایند پشت تریبون و سوالاتی که مد نظرشون هست را مطرح کنند. در ابتدا از کارشناسان عزیزمون دعوت می کنیم که تشریف بیاورند در جایگاه تا از حضورشون استفاده کنیم. با ذکر یک صلوات
 قراره ان شاء الله در آینده موضوعات دیگه ای هم مطرح بشه، سوالاتی که به موضوع مربوط نیست را اجازه بدید که در زمان خودش مطرح بشه.
نکته ی دیگه ای که انتظار داریم دقت داشته باشید اینه که در جلسات قبل، دوستان سوالاتی داشتند که در اون جلسه فرصت نشد که جواب داده بشه. بنده حالا این سوالات را می خونم. اگه سوال شما هم هست دیگه سوال تکراری نپرسید.
سوال پرسیدند که حجاب در آیات و روایات اسلامی به چه شکل هست؟ محدوده ی پوشش چگونه است؟ مفهومی وجود داره به این صورت که "الانسان حریص علی ما منع منه"، "انسان را از هر چه منع بکنی حریص تر میشه" مثلا اگه به یه بچه بگی نرو سراغ فلان کمد، بیشتر کنجکاو میشه که چی تو اون کمد هست. شاید اون مسئله راجع به حجاب و شکل پوشش یه زن چنین کنجکاوی ای را به وجود بیاره.
پرسیدند که چرا فقط راجع به حجاب خانم ها صحبت می کنید؟ چرا راجع به حجاب آقایون صحبت نمی کنید؟
دوست عزیزی مطرح کردند که پوشش خانم ها به این شکل، نوعی بی عدالتی بین زن و مرد است. خانم باید خودش را بپوشونه و بالاخره یه مقدار دست و پاگیر هستش که آقا ممکنه چشمش بیفته و مشکل پیش بیاد.
باز هم سوال پرسیدند که سرمه، گویا مستحبه و اگر آقائی سرمه استفاده بکنه به شکل بدی بهش نگاه میشه. راجع به موی بلند حضرت پبامبر(صلی الله علیه و آله) سوال پرسیدند و همچنین راجع به تاریخچه  ی حجاب در ایران و در کشورهای دیگه ی جهان.
از حجاب در ادیان دیگه و مکاتب دیگه، سوال پرسیده شد و همچنین سوالاتی مطرح کردند که بعضی ها هستند که ظاهر خوبی دارند و حجاب ظاهری را خوب رعایت می کنند ولی باطن بدی دارند و بعضی ها برعکس که توضیحی راجع به این مسئله هم داده شد.
خوب حالا اگه موافق هستید خیلی کوتاه، کارشناسان عزیزمون اگه سلام علیکی، مقدمه ای در حد دو سه دقیقه دارند داشته باشند که ان شاء الله جلسه را شروع کنیم. صلوات

  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)