کانون قاسم بن الحسن علیه السلام

یادمان باشد اگر روزی بقیع را ساختیم
ذکر کاشی های باب المجتبی"یا قاسم" است

پیوندهای روزانه

۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

هر چهارسال یک بار، جام جهانی فوتبال برگزار میشه، اون هم هر بار در یه نقطه از جهان.خیلی ها کلی هزینه می کنند تا بتونند در این بازی ها شرکت کنند. خیلی ها هم هزینه می کنند تا تماشاچی این بازی ها باشند چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم. خلاصه تب فوتبال در اکثر افراد کم و بیش وجود داره.  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)
چند روز مانده تا جشن نیمه ی شعبان:

اصغر آقا، برق کار محل اعلام می کنه که سیستم نورپردازی را کلا انجام میده

مرضیه خانم، سفارش کرده هر کس می خواد آش نذری را هم بزنه، بیاد تا حاجت روا بشه، شنیدم قراره دوازده تا دیگ آش بپزنند

طاهره خانم هم گفته به نیت امام دوازدهم، دوازده هزار صلوات قراره بفرستند و همه را دعوت کرده که تو این ختم شرکت کنند

حسین آقای قناد هم قراره تو جشن، شربت و شیرینی بده

شله زردهای هاجر خانم را بگو، زعفرونی زعفرونی با کلی مغز پسته و بادوم و دارچین و...موقع نماز گفت پشت بلندگو اعلام کنند پسرها بیان برای پخش کردنشون و دخترها هم که قرار شده تزئینات را به عهده بگیرند

میثم همون موقع گفت من که پایه ام و از صبح میام برای کمک

تو جشن دیدم مینا بدجوری گریه اش گرفته بود و برای حاجت روائی دعا می خوند

...

  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)جوان در هر جامعه و کشوری، محور حرکت است.
اگر حرکت انقلابی و قیام سیاسی باشد، جوانان جلوتر از دیگران در صحنه‌اند.
اگر حرکت سازندگی یا حرکت فرهنگی باشد، باز جوانان جلوتر از دیگرانند و دست آنها کارآمدتر از دست دیگران است.
حتی در حرکت انبیای الهی هم - از جمله حرکت صدر اسلام - محور حرکت و مرکز تلاش و تحرک، جوانان بودند.

آن کشورهایی که جوان کم دارند
- کمااین‌که بعضی از کشورها امروز به خاطر بعضی از سیاستهای تنظیم نسل و خانواده و از این حرفها، دچار کمبود نسل جوان هستند - ولو در علم و تکنولوژی و ترقیات جلو باشند، کارشان لنگ است؛
مجبورند از کشورهای دیگر جوان قرض بگیرند!

جوان و جوانی، یکی از درخشندگیهای آفرینش الهی است.
دشمنان جوامع - از جمله جوامع اسلامی - این نکته را خوب تشخیص داده‌اند و بخصوص روی آن انگشت گذاشته‌اند.
این مربوط به امروز نیست؛ از یک قرن پیش تاکنون این‌گونه بوده است.

امام خامنه ای در دیدار با گروه کثیری از دانشجویان و دانش‌آموزان 1370/08/15  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)

داشتم تو مفاتیح اعمال ماه شعبان را نگاه می کردم که دیدم چقدر مرتب روی این سخن پیامبر صلی الله علیه و آله تاکید شده که ایشون می فرمایند:

"ماه شعبان، ماه من است. هر کس یک روز از اون را روزه بگیره، بهشت بر او واجب میشه"

این سخن پیامبر را چندین معصوم مطرح می کنند. پس نشون میده که چقدر اهمیت داره فضیلت روزه ی این ماه.

از طرفی امام صادق علیه السلام می فرماید :"از صدقه دادن و استغفار در این ماه هم غافل نشوید که خدا با این دو عمل، بنده ی خود را تربیت می کند چنانکه یکی از شما شتر بچه اش را تربیت می کند تا آنکه روز قیامت به صاحبش برسد در حالی که به قدر کوه احد شده باشد"

ذکر صلوات همیشه و در همه حال بالاترین ذکر است اما در این ماه دیگه نور علی نور است.

ان شاء الله که در این ماه شعبان همونطور که خدا، فطرس را به برکت امام حسین علیه السلام بخشید، ما را هم به برکت این همه نور ببخشه


پیشاپیش اعیاد شعبانیه بر همگی مبارکباد


  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)


روز مبعث، بی شک بزرگترین روز تاریخ بشر است؛ زیرا هم آن کسی که طرف خطاب خداوند قرار گرفت و ماموریت بر دوش او گذاشته شد-یعنی وجود مکرم نبی بزرگوار اسلام صلی الله علیه و آله و سلم- بزرگترین انسان تاریخ و عظیمترین پدیده ی عالم وجود و مظهر اسم اعظم ذات اقدس الهی است؛ یا به تعبیری خودِ اسم اعظم الهی، وجود مبارک اوست و هم از این جهت که آن ماموریتی که بر دوش این انسانِ بزرگ گذاشته شد- یعنی هدایت مردم به سوی نور، برداشتن بارهای سنگین از روی دوش بشر و تمهید یک دنیای مناسبِ وجود انسان و بقیه ی وظایف لایتناهی بعثت انبیا -وظیفه ی بسیار بزرگی بود. یعنی هم مخاطب بزرگترین است؛ هم وظیفه بزرگترین است. پس، این روز بزرگترین و عزیزترین روز تاریخ است...

{در یک تعریف اجمالی}بعثت، متعلق به انسان و برای انسان است؛ انسان هم لایتناهی است و ابعاد عظیمی دارد و محدود در جسم و در ماده و در زندگی چند روزه ی دنیا نیست؛ فقط محدود در معنویات هم نیست؛ محدود در یک قطعه ی مشخصی از تاریخ هم نیست. انسان همیشه و در همه حال انسان است و ابعاد وجودی او، ابعاد لایتناهی و ناشناخته ای است. هنوز هم انسان موجودی ناشناخته است. بعثت، برای این انسان و برای سرنوشت این انسان و برای هدایت این انسان است. البته در هر دوره و هر زمانی، هر فردی از افراد و هر جمعی از جمعهای بشری، به قدر استعداد و ظرفیتشان، از آن استفاده می کنند...در همه ی اعصار هم هر وقت مسلمانان توانستند از اسلام بهره ی مناسب خودشان را بگیرند، خوشبخت شدند. هر انسانی که توانست به قدر ظرفیت خود بهره ببرد، خود را سعادتمند کرده است.


امام خامنه ای در دیدار کارگزاران نظام جمهوری اسلامی به مناسبت عید مبعث 1377/08/26

  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)یک آدمی که فقط مسئله می گوید، کاری به حکومت و مبارزه ی سیاسی ندارد که زیر چنین فشارهائی قرار نمی گیرد...ما خیال می کنیم که موسی بن جعفر علیه السلام، یک آقای مظلومِ بی سر و صدای سر به زیری در مدینه بود و رفتند او را زندانی کردند و بعد مسموم کردند. از دنیا رفت. همین و بس. قضیه این نبود. قضیه یک مبازه ی طولانی تشکیلاتی، یک مبارزه ای با داشتن افراد زیاد در تمام آفاق اسلامی بود.

سخنان امام خامنه ای 64/01/23  • کانون فرهنگی هنری قاسم بن الحسن(علیه السلام)